720 759 899
krasnachalupa@centrum.cz
Volejte kdykoli

Kola, děti, výlety

Cyklostezky 

Kola si lze i půjčit od firmy z Tábora, která je přistaví i odveze zdarma: https://pujcovna.cyklo-tabor.cz/

Cyklostezky na území Borotínska jsou součástí cyklostezek mikroregionu „Čertovo břemeno“. Tento místní systém cyklotras navazuje na mezinárodní dálkovou cyklotrasu č. 11 GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ.

    V současné době tvoří stezky hustou síť, propojují všechny obce mikroregionu a každému umožňují vybrat si vlastní okruh. Některé trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jiné jsou náročnější s vyšším terénním převýšením určené pro horská kola a další jsou v zimním období upravovány pro běh na lyžích.

    Na turisticky významných místech mikroregionu jsou instalovány informační panely. Informační brožura o cyklotrasách mikroregionu, obsahující mapu tras, možnosti ubytování a stravování a seznam turistických zajímavostí pro návštěvníky, je k dispozici na každém obecním úřadě mikroregionu a v informačním centru města Sedlec-Prčice.

Mapa cyklotras a turistické informace jsou ke stažení zde: http://www.taborskemnakole.cz/jistebnickou-vrchovinou-do-borotina-a-na-hrad-stary-zamek/

GREENWAYS ČERTOVO BŘEMENO

Cykloturistické trasy GREENWAYS ČERTOVO BŘEMENO jsou vedeny územím Společenství obcí Čertovo břemeno. K příjezdu na trasy Čertova břemena můžete využít dálkovou cyklotrasu č. 11 GREENWAYS PRAHA-VÍDEŇ, která vede severo-jižně přes území mikroregionu. Automobilem se do našeho mikroregionu dostanete po trase Praha – Benešov – Tábor. Cyklotrasy procházejí všemi obcemi mikroregionu, kde můžete parkovat a s projížďkou začít. Vlakové spojení Vám zajistí trať č. 220 Praha (hlavní nádraží) – Tábor – České Budějovice, se zastávkami Heřmaničky, Ješetice, Mezno a Střezimíř. Přejeme Vám příjemnou jízdu a hodně hezkých zážitků.

GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ

Z iniciativy občanského sdružení GREENWAYS-Zelené stezky vznikla v roce 1995 trasa pěších turistů Praha – Vídeň a v roce 1997 byla mezi těmito evropskými města vyznačena i dálková cyklotrasa GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ. Na území České republiky měří tato cyklotrasa cca 350 km a na straně rakouské cca 90 km. Realizace cyklotrasy proběhla ve spolupráci s Klubem českých turistů, Centrem dopravního výzkumu, sdruženími obcí v příslušných úsecích a se zástupci samospráv. Cyklotrasa ve většině případů netvoří samostatnou komunikaci, je však vedena tak, aby se vyhnula silnicím se silným provozem, a přitom nevynechala nejdůležitější turistické zajímavosti.

cyklostezky

Pamětihodnosti

Zřícenina hradu Borotín

Vladická tvrz ve Vrchoticích

Vesnická památková zóna Ounuz

Pamětní síň malíře Richarda Laudy v Jistebnici

Židovský hřbitov u Pohoří (Jistebnice)

Pamětní síň spisovatele Prokopa Chocholouška

Ateliér Prčice – malé regionální muzeum s galerií

Muzeum Vítkovců a Rožmberků v Prčici

Pivovar Vítek z Prčice

Židovský hřbitov u Prčice

Město Tábor – informace zde:

         

Lekce a jízdy na koni: 

https://www.equitacion.cz/ustajeni/ustajeni/